Choď na obsah Choď na menu
 


Aktivity v roku 2015

13. 4. 2017

Pravidelné stretávania nám aj v tomto roku prinášali stabilitu a pozitívne pocity v rámci našej pacientskej komunity. Každý týždeň tieto klubové stretnutia, na ktoré pravidelne chodí väčšina našich členov. Pre nás sú podstatné vzájomné podporné rozhovory, ktorými si upevňujeme medzi sebou vzťahy a odovzdávame si životné skúsenosti s prežívaním duševných chorôb.

Ako každý rok aj v tomto sme chodili na rôzne výlety. Najradšej navštevujeme kultúrne pamiatky: Zrúcaniny hradov, zámky, kaštiele , múzeá. Tým spoznávame našu slovenskú históriu. O našich výletoch sa potom spoločne rozprávame na našich kluboch. Radi sa dozvedáme nové poznatky o našom Slovensku prostredníctvom kníh a propagačných materiálov. Sme vytrvalí v tejto aktivite, naše poznávacie výlety sme začali pred mnohými rokmi.

Jeden krát týždenne chodíme na rôzne výlety do prírody , poznávame rastliny a hlavne bylinky, ktoré si zbierame a sušíme na čaje. Boli sme aj na hubách.

Okrem rozhovorov a vzdelávania sa zameriavame na našich kluboch aj na tréning pamäti .

Používame rôzne testy a hravou fomou predchádzame jej poruchám.

Arteterapiu, ručné práce používame ako terapeutickú metódu čoraz vo väčšom rozsahu. Na rozohriatie tvoríme mandaly, ktoré pôsobia veľmi liečivo, ukľudňujúco na našu psychiku.

Ako každý rok sme sa zapojili do Zbierky nezábudky. Je to čoraz ťažšia práca. Výťažok je čoraz nižší.

V decembri organizuje tradične Vianočný večierok, ktorý naši členovia veľmi obľubujú.