Choď na obsah Choď na menu
 


Rozprávanie o Mime

11. 9. 2017

    Mimi  mala všetko, hysterickú matku, flegmatického otca a troch súrodencov. Súrodenci boli rôzni - nielen tým, že to boli dvaja chlapci dvojičky, ale dalo sa s nimi vyjsť. Horšie to bolo o sestrou, ktorú mama "priniesla" do manželstva. Mimi šomrala, že u nich je všetko o príkazoch, zákazoch a kriku, ale skúste pochopiť puberťačku, ktorá nevie , čo so sebou a nemá jej kto poradiť, pochopiť a prejaviť záujem. Čo i len o také banality "Ako v škole", skôr sa dočkala kritiky : V tomto chceš ísť von? ! Veď vyzeráš ako lacný eskort. 

    A tak Mimi začala hľadať inde. Zblížila sa so spolužiačkou a tá ju sem tam "zavolala" von. Obnášalo to vyzývavé oblečenie, potom prišla prvá cigaretka , prvý joint a už sa v tom viezla. 

     Sama seba presvedčila, že to je nič, obyčajná mariška - toto zvládnem. Keďže bola atraktívna a navyše "netrhala partiu" všimol si ju "šéf partie". Začal jej tlačiť kaleráby do hlavy - no a ona naivná mu ich hltala aj s návnadou.  " Čau baby, nešla by si so mnou?"

      Mimi bola ohúrená, on mal fantastické oblečenie a ešte lepšiu motorku!  A tak ledva hlesla "No jasné" a nasadla. Lenže Mimi vo svojej naivite si myslela, že ju naozaj iba prevezie. No nevedela, čo to znamená v žargóne partie. 

    Bola prekvapená, keď  Bob za najbližšou zákrutou odbočil, až prišli na miesto. Bob zosadol z motorky a zahlásil: "Tak sme tu zlato. Deku nemám, ale tráva Ti postačí". Nato ju začal bozkávať a dlaňou sa posúval k jej opasku.Našťastie Mimi zo svojho očarenia veľmi rýchlo vytriezvela, pochopila o čo tu vlastne ide, vytrhla sa a bežala preč. V hlave jej svietili záchranné svetielko a pustila sa bežať naspäť. Začula vrčanie motorky a strašne sa bála. Keď ju Bob dobehol, povedal vetu: "Aká si pekná, taká si sprostá" a ušiel. 

    Dve hodiny šlapala dolu do dediny a cítila sa vymletá. Navyše jej kamoška zareagovala tak, ako by od nej nečakala. "Ty si fakt  sprostá, odmietnuť Boba, vieš ako by nám bolo dobre? Fédroval by Ťa marišou, možno by zohnal aj iný fet!"

    A vtedy Mimi precitla, viac sa s Naďou a jej partiou nestretla. Uvedomila si, že mama je síce hysterická, ale zase nie tak celkom bez príčiny.  Aj otec sa jej zrazu videl trochu inakšie, dvojičky už neboli uvrieskané a sestre vedela prepáčiť aj to, že si sem tam požičala tričko.

    Ale hlavne zistila, že kamoši sem, kamoši tam, treba si udržať svoj štandard , hodnoty, ktoré nám od malička vtľkali a ktoré sme my považovali dobre že nie za šikanu, nás utvárajú i ďalej. A hoci to znie ako klišé, je to pravda.          KK